„ Hortiterapia i nie tylko - zbawienny wpływ kwiatów na zdrowie seniora”

03-06-2020

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Baranowie Sandomierskim od 1 czerwca 2020r. realizował będzie inicjatywę pn: „ Hortiterapia i nie tylko - zbawienny wpływ kwiatów na zdrowie seniora”. Inicjatywa będzie realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne2020” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD„ TRYGON- Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna.” Wiodącym tematem inicjatywy będzie rola kwiatów w życiu człowieka. Seniorzy poznają zagadnienia z zakresu uprawiania roślin ozdobnych, nauczą się tworzyć dekoracje z kwiatów, poznają rolę kwiatów w pielęgnacji ciała, wpływ  roślin na zdrowie człowieka, możliwości wykorzystania kwiatów w kuchni. Kwiaty w wierszach, piosenkach oraz w garderobie seniora. Inicjatywa ma zarazić wszystkich zamiłowaniem do kwiatów i ich wykorzystywania w życiu codziennym.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: