,,Niepokorni,Niezłomni,Wyklęci..." - uczniowie pamiętają o bohaterach

02-03-2020

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w dniu 28 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Skopaniu odbyła się IX-ta edycja gminnego konkursu pt. ,,Niepokorni,Niezłomni,Wyklęci..." .

Szkoła w Skopaniu dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowała konkurs, w którym uczestnicy tworzyli prace plastyczne, wiersze, prezentacje multimedialne oraz filmy inspirowane losami żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Goście obejrzeli monaż słowno-muzyczny oraz film przypominajacy postać Augusta Emila Fieldorfa ,,NILA". Oprawę wydarzenia stanowiły: wystawa IPN ,, Śladami zbrodni komunistycznych na Rzeszowszczyźnie 1944-1956" oraz wystawa prac pokonkursowych.

Osoba publikująca: Ewelina Biała
Osoba aktualizująca: Ewelina Biała