„ Po zielonej trawie piłka goni …” -

14-05-2015

„ Po zielonej trawie piłka goni …” -
otwarcie boiska sportowego w Knapach.
22 kwietnia 2015 roku o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej w Knapach odbyło się uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego, które zbudowano ze środków finansowych naszej gminy. Boisko znajduje się obok szkoły, ma wymiary: 27m x 17m, zostało pokryte sztuczną nawierzchnią oraz ogrodzone piłkochwytami na wysokości
6 metrów za bramkami i 4 metrów przy dłuższych bokach.
      Na ten dzień uczniowie i nauczyciele tutejszej szkoły czekali od dawna.
W uroczystości oficjalnego otwarcia boiska wzięli udział zaproszeni goście, m.in.
ks. proboszcz Eugeniusz Baran, burmistrz Marek Mazur, były burmistrz Jacek Hynowski, radni gminy: Wacław Smykla, Edward Rusin oraz Wojciech Mazur, radna powiatu Krystyna Rusin, sołtys wsi Andrzej Sudoł, pracownicy tut. urzędu – Zbigniew Kamuda oraz Bogusław Urban, wykonawca boiska Jan Pluta oraz emerytowani dyrektorzy tut. szkoły:
pani Janina Stec, Anna Florkiewicz i Danuta Nowak. Nie zabrakło także uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie wszyscy udali się na zewnątrz, aby móc oddać do użytku boisko szkolne. Aktu poświęcenia boiska dokonał ks. Eugeniusz Baran – proboszcz naszej parafii. Później nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali: burmistrz Marek Mazur, przewodniczący Rady Miejskiej Wacław Smykla, radny naszej wsi Wojciech Mazur oraz były burmistrz Jacek Hynowski.  Następnie wszyscy weszli na boisko, gdzie nastąpiło symboliczne kopnięcie piłki do bramki przez zaproszonych gości.
        Dalsza część uroczystości odbyła się ponownie w budynku szkoły. Wszystkich zebranych powitał  dyrektor szkoły Przemysław Hoszowski. W swoim krótkim przemówieniu wyraził radość i satysfakcję z  tego, że uczniowie i mieszkańcy będą mogli korzystać
z nowoczesnego i bezpiecznego boiska do siatkówki, piłki ręcznej i nożnej.
Podkreślił, że boisko będzie pełniło rolę dydaktyczną dla uczniów podstawówki, którzy będą korzystali z obiektu w czasie zajęć z wychowania fizycznego lub na innych lekcjach.
W godzinach popołudniowych z boiska będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy wsi,
w tym młodzież, która od dawna czekała na tego typu obiekt sportowy. Realizacja tego przedsięwzięcia umożliwi mieszkańcom wspólne i rodzinne spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ponadto podziękował burmistrzowi Jackowi Hynowskiemu oraz radnym za realizację tego projektu, tak długo wyczekiwanego przez uczniów, nauczycieli i rodziców.
Następnie głos zabrali zaproszeni goście, gratulując szkole otwarcia boiska
i wręczając uczniom piłki oraz koszulki.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów, której przyświecało motto: „W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka. Rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój.”
Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i przedstawiali krótkie inscenizacje
o sporcie. Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na obiad, zaś dla uczniów przygotowano poczęstunek. Na zakończenie imprezy uczniowie rozegrali – już na nowym boisku - mecz piłkarski. W tym wyjątkowym dniu nawet pogoda dopisała - było ciepło
i słonecznie, co dodatkowo sprzyjało serdecznej atmosferze i wytworzyło miły nastrój.
Oprac. P. Hoszowski

Osoba publikująca: Tomasz Pruś