1 marca odbyła się XX sesja Rady Miejskiej

02-03-2016

W dniu 1 marca 2016 r. odbyła się sesja Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim. Na początku obrad program sesji został poszerzony o dodatkowe 5 uchwał.

Nastepnie w punkcie czwartym programu sesji Z-ca Burmistrza odczytał  informacje z pracy Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski między sesjami od  20.01.2016 r. do  22.02.2016 r. jak niżej:
1. Podpisano umowę na „Opracowanie dokumentacji projektowej budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Dymitrów Mały”.  Wartość zadania – 72 000,00 zł. Wykonawca – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „PROENCO” Sp. z o.o., ul. Warszawska 30/10, 25-312 Kielce   Termin wykonania – 31.08.2016r.
2. Rozstrzygnięto postepowanie na wyłonienie wykonawcy na „Opracowanie dokumentacji projektowej budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Skopanie” - najkorzystniejszą ofertę złożyła firma JAPPCO sp. z o.o. z siedzibą ul. Ostatnia Nr 1C, lok.A.1.1, 31-444 Kraków – wartość zadania – 94 989,48 zł, okres wykonania – 28 tygodni od dnia podpisania umowy.
3. Rozstrzygnięto postepowanie na wyłonienie wykonawcy na „Opracowanie dokumentacji projektowej budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wola Baranowska” – najkorzystniejszą ofertę złożyła firma JAPPCO sp. z o.o. z siedzibą ul. Ostatnia Nr 1C, lok.A.1.1, 31-444 Kraków – wartość zadania – 134 844,56 zł, okres wykonania – 28 tygodni od dnia podpisania umowy.
4. Złożono wniosek o przyznanie pomocy pn.: „Rozbudowa drogi wewnętrznej w Skopaniu, Gmina Baranów Sandomierski” Projekt ten złożony jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii”.
5. Trwają postępowania na wyłonienie wykonawcy na:
„Opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy Oczyszczalni ścieków w Baranowie Sandomierskim”.
6. W dniu 2.02.2016 roku złożono do Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu wniosek o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu dla 5 osób bezrobotnych.
7. Złożono do Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu wniosek o refundację części kosztów zatrudnienia poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne za skierowanych bezrobotnych do 30 roku życia.
W informacji ujmowane są tylko niektóre działania podejmowane w danym okresie lub znaczące inwestycje, które mają wpływ na finase gminy.

W dniu wczorajszym na sesji Radni Rady  Miejskiej podjeli uchwały w sprawach:

1) wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy gruntów, w trybie bezprzetargowym, stanowiących własność Gminy Baranów Sandomierski, na okres dłuższy niż 3 lata;
2) wyrażenia zgody na sprzedaż, w trybie przetargowym, nieruchomości gruntowych niezabudowanych, stanowiących własność Gminy Baranów Sandomierski, położonych w miejscowości Knapy;
3) wyrażenia zgody na sprzedaż, w trybie przetargowym, nieruchomości gruntowych niezabudowanych, stanowiących własność Gminy Baranów Sandomierski, położonych w miejscowości Baranów Sandomierski;
4) wyrażenia zgody na dzierżawę, w trybie przetargowym, nieruchomości gruntowych niezabudowanych, stanowiących własność Gminy Baranów Sandomierski, na okres dłuższy niż trzy lata;
5) wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy gruntów, w trybie bezprzetargowym, stanowiących własność Gminy Baranów Sandomierski, dotychczasowym dzierżawcom, na okres dłuższy niż 3 lata;
6) wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie nieruchomości gruntowej, niezabudowanej, położonej w miejscowości Dąbrowica, oznaczonej jako działka ewidencyjna 2671/29 o powierzchni 0,0049ha oraz działka nr 2661/4 o powierzchni 0,0118ha, w gminny zasób nieruchomości;
7) przyjęcia „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Baranów Sandomierski”;
8) założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną  i paliwa gazowe dla Gminy Baranów Sandomierski;
9) uchwalenia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Miasta i Gminy Baranów Sandomierski na lata 2016 – 2019;
10) zmieniająca uchwałę Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim nr XVII/128/15
z dnia 22 grudnia 2015 roku w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Podkarpackiemu na realizację zadania publicznego.
11) wyrażenia zgody na dokonanie zamiany nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność gminy Baranów Sandomierski ,
12) wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej, stanowiącej własność Gminy Baranów Sandomierski, położonej w miejscowości Baranów Sandomierski, w trybie bezprzetargowym ,
13) wyrażenia zgody na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Gminy Baranów Sandomierski, na okres dłuższy niż 3 lata (zbiornik wodny),
14) wyrażenia zgody na sprzedaż, w trybie przetargowym, nieruchomości gruntowych niezabudowanych, stanowiących własność Gminy Baranów Sandomierski, położonych w miejscowości Siedleszczany,
15) wyrażenia zgody na sprzedaż, w trybie przetargowym, nieruchomości gruntowej niezabudowanej, stanowiącej własność Gminy Baranów Sandomierski, położonej w miejscowości Kaczaki.
           Na sesji radni dyskutowali również nad sprawami i problemami dotyczącymi korzystania z ogólnodostępnych boisk sportowych na terenie gminy. Pytali Burmistrza o zakresy remontów chodników przy drogach wojewódzkich. Została na sesji również przestawiona informacja dotycząca rozbudowy lewych i prawych obwałowań rzeki Babulówki w miejscowości Dymitrów Duży i mającego się odbyć spotkania konsultacyjnego w tym temacie.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz