100 drzew na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

17-10-2018

Po raz kolejny Gmina Baranów Sandomierski włączyła się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tym razem zorganizowano akcję sadzenia 100 drzew miododajnych. Samorządowcy odpowiedzieli w ten sposób na inicjatywę Zarządu Województwa Podkarpackiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Na lokalizację drzewek, wybrano miejsce przy zbiorniku rekreacyjnym w Suchorzowie, gdzie w akcję sadzenia drzewek zaangażowali się lokalni miekszańcy i samorządowcy. Posadzono 30 szt. lipy drobnolistnej, 30 szt. robinii akacjowej oraz 40 szt. kasztanowca zwyczajnego.

Realizacja tego projektu jest jedną z form nowoczesnego patriotyzmu. Obchodzone w tym roku stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości jest doskonałą okazją do zazielenienia lokalnej przestrzeni. Przy okazji jest szansą na zwrócenie uwagi na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne Naszej Ojczyzny.

Osoba aktualizująca: Marek Barszcz
Data wytworzenia: 2018-10-17