100 FLAG NA 100 - LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

10-11-2018

Chcąc dzielić radość ze wszystkimi z wyjątkowych urodzin naszego kraju Rada Osiedla udekorowała miejscowość flagami. Stąd 100 flag na 100 - rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Flagi rozwieszono na niemal wszystkich ulicach Osiedla. Dumnie powiewając na wietrze, przypominają nam wszystkim o najwyższej wartości jaką jest wolność. Marzenia  Narodu Polskiego spełniły się bowiem po 123 latach, naznaczonych ofiarą krwi bohaterów w licznych zrywach niepodległości, powstaniach i na polach bitewnych I wojny światowej.

Dziś ciesząc się wolnością przypominamy te wartości, które są u podstaw odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada niech w sercach nas wszystkich rozbrzmiewa w ten szczególny czas dla naszej Ojczyzny. Żyjąc w Niepodległej Polsce chrońmy te wartości i pamiętajmy o dziejach ojczystych, jednocześnie troszcząc się o wspólne dobro.

Red. Krystyna Rusin

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska