149 książek w wakacje

26-08-2016

149 książek w wakacje

Co można robić w wakacje? Czytać! Dzieci z Dąbrowicy i okolic przeczytały łącznie kilkaset książek. A rekordzista w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy wypożyczył ich z miejscowej biblioteki aż 149! I jak zapewnia – wszystkie przeczytał.

W Filii Bibliotecznej w Dąbrowicy zakończyła się czwarta edycja konkursu ,,Najlepszy Czytelnik Wakacji 2016". O ten honorowy tytuł mógł ubiegać się każdy mieszkaniec w wieku do lat 14, który w ciągu lipca i sierpnia wypożyczył i przeczytał największą liczbę książek. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych.

Podsumowanie oraz wręczenie dyplomów i nagród odbyło się podczas spotkania w Bibliotece w Dąbrowicy. Najlepszymi Czytelnikami Wakacji 2016 zostali:

przedszkolak - Emilka Bożek - 131 wypożyczonych książek,

klasy I-III - Kornelia Dobosz - 94 wypożyczone książki,

klasy IV-VI - Miłosz Statuch - 149 wypożyczonych książek.

Nagrodzeni zostali także pozostali uczestnicy konkursu, którzy w ciągu wakacji byli stałymi gośćmi biblioteki - wypożyczali, czytali na miejscu a także wykonali szereg pięknych prac inspirowanych przeczytanymi książeczkami. Nagrody i dyplomy wręczała dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim Renata Domka. Podkreśliła przy tym, że książki pozwalają nam podróżować nie ruszając się z domu. A dzieci dodały, że mogą przy tym poznawać ciekawych ludzi i przeżywać fajne przygody.

W drugiej części spotkania  w związku z obchodzonym ,,Rokiem Henryka Sienkiewicza", dzieci usłyszały krótką biografię pisarza, a także zapoznały się z tytułami jego najważniejszych powieści. Po wysłuchaniu streszczenia „W pustyni i w puszczy”  najmłodsi wykonali kolorowe zakładki do książek, na których znaleźli się główni bohaterowie tej powieści oraz sam autor – Henryk Sienkiewicz. Dzieci opuszczały bibliotekę z uśmiechem na ustach i obiecały niebawem do niej wrócić.

Organizatorzy konkursu gratulują wszystkim nagrodzonym i życzą jak najwięcej emocji i wrażeń przy czytaniu kolejnych książek, a także zapraszają do biblioteki i ciągłej przyjaźni z książką.

Beata Stachnik

Osoba publikująca: Anna Smykla