15 stycznia zmarła Anna Rzeszut

15-01-2017

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym odeszła jedna z najbardziej barwnych i rozpoznawanych mieszkanek Baranowa Sandomierskiego- Anna Rzeszut -wieloletnia kierowniczka oraz współzałożycielka Zespołu Obrzędowego Lasowiaczki. Babcia Hania (jak sama miała w zwyczaju się nazywać) była znawczynią kultury lasowiackiej. Kultywowała i propagowała obrzędy i zwyczaje lasowiackie nie tylko w naszym regionie, ale także w całym kraju, za co otrzymała szereg prestiżowych nagród. To dzięki niej wiemy jak naprawdę żyli i zachowywali się Lasowiacy .Trudniła się rękodziełem artystycznym, sama wykonywała wianki dożynkowe, kwiaty z bibuły, palmy wielkanocne, lasowiackie serca z bibuły, hafty i pieczywo. Była wspaniałą artystką, a także niesamowitą kobietą zawsze tryskającą energią i humorem. Będzie nam jej brakowało. Niech spoczywa w pokoju.

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: Anna Smykla