„Akademia zdrowego stylu życia”

19-11-2015

Stowarzyszenie Przyjaciół Baranowa Sandomierskiego „Arkadia” przy współudziale Zarządu OSP Baranów Sandomierski otrzymało dofinansowanie na realizację w/w projektu w ramach programu „Działaj Lokalnie IX” finansowanego przezPolsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Fundusz Lokalny SMK w Zbydniowie  oraz konkursu grantowego ogłoszonego przez Gminę Baranów Sandomierski .

Głównym celem projektu było pobudzenie świadomości zdrowego stylu życia i  odżywiana się wśród mieszkańców gminy Baranów Sandomierski, nauka przyrządzania zdrowych potraw oraz przygotowanie mini książki kulinarnej. Ponadto w ramach realizacji przedsięwzięcia doposażono budynek remizy OSP w naczynia i inne akcesoria kuchenne umożliwiające realizację innych inicjatyw organizowanych w naszym lokalnym społeczeństwie.

Inauguracja projektu odbyła się w  lipcu br. kiedy to  wspólnie  z Stowarzyszeniem Amazonek „Pomocna dłoń” z Tarnobrzega zorganizowano spotkanie mające na celu  popularyzację zdrowego stylu życia i odżywiania się  połączone z  degustacją dań dietetycznych które można przyrządzić na grillu.

Projekt obejmował organizację spotkania  z dietetykiem oraz warsztatów zdrowego stylu żywienia połączonych z  konkursem kulinarnym ze zdrową żywnością. W ramach projektu została również  opublikowana mini książka kulinarna.  W publikacji tej zostały ujęte potrawy przygotowywane przez uczestników warsztatów  kulinarnych jak również autorskie przepisy zwycięzców przeprowadzonego konkursu kulinarnego.

Autor tekstu: Magdalena Pruś

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska