Aktywne organizacje pozarządowe w naszej Gminie

29-06-2017

Cztery organizacje pozarządowe:

1. Grupa nieformalna ‘Przyjaciele znad Wisły” pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Baranowa Sandomierskiego „ARKADIA” w Baranowie Sandomierskim
  2. Grupa nieformalna „Aktywni mieszkańcy Woli Baranowskiej” działająca przy Stowarzyszeniu „Gaj” w Woli Baranowskiej
  3. Stowarzyszenie „Tor Rozwoju” w Durdach
  4. Ochotnicza Straż Pożarna w Suchorzowie

będzie realizować inicjatywy lokalne dofinansowane ze środków pozyskanych w wyniku naboru wniosków w konkursie grantowym Działaj Lokalnie X 2017 r.

W ramach pozyskanych środków ww. organizacje będą realizować następujące inicjatywy:

1. „Wypoczynek, rekreacja i sport nad Wisłą w Baranowie Sandomierskim” – Grupa nieformalna „Przyjaciele znad Wisły” – w ramach projektu przewiduje się spływ kajakami po Wiśle, rajd rowerowy, utworzenie wypożyczalni kajaków, zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz doposażenie grupy nieformalnej w żaglówkę.
  2. „Razem możemy więcej - integracja społeczności lokalnej w miejscowości Wola Baranowska” – Grupa nieformalna „Aktywni mieszkańcy Woli Baranowskiej”  - inicjatywa zakłada społeczne ożywienia terenu wokół zbiornika „Gaj” w Woli Baranowskiej poprzez zorganizowanie konkursu plastycznego  i pikniku oraz doposażenie placu zabaw.
  3. „Kultywowanie tradycyjnych obrzędów wśród mieszkańców miejscowości Durdy” – Stowarzyszenie „Tor Rozwoju” w Durdach – projekt polegał będzie na przeprowadzeniu warsztatów florystycznych i bibuł karskich dla lokalnej społeczności w altanie ekologicznej w której zostanie położona kostka.
  4. Chcę zostać strażakiem!" - Warsztaty dla dzieci i młodzieży” – Ochotnicza Straż Pożarna w Suchorzowie – inicjatywna zakłada zorganizowanie warsztatów dla dzieci oraz remont łazienki w Remizie OSP w Suchorzowie.

Ponadto Stowarzyszenie „Tor Rozwoju” w Durdach pozyskało środki z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie na realizację zadania publicznego pn.: „Integracyjna niedziela z rodziną”, realizowanego przy współpracy ze Stowarzyszeniem Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” Oddział w Padwi Narodowej oraz powiatem kolbuszowskim. Jest to projekt zrzeszający trzy powiaty, zakładający zorganizowanie warsztatów kulinarnych, ruchowych oraz imprezy integracyjnej dla członków rodzin.

Z kolei Koło Gospodyń Wiejskich w Durdach pod patronatem Stowarzyszenia „Tor Rozwoju” pozyskało środki z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na realizację inicjatywy pn.: „Wakacje na bezpiecznym placu zabaw w miejscowości Durdy”. W ramach inicjatywy przewiduje się przeprowadzenie zajęć ruchowych dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym w okresie wakacyjnym oraz wykonanie bezpiecznej nawierzchni z amortyzującego ewentualny upadek podłoża na placu zabaw w Durdach.

Osoba publikująca: Agnieszka Gajda
Osoba aktualizująca: Agnieszka Gajda