Ankietowe Badania Rolne

08-06-2016

Urząd Statystyczny w Rzeszowie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 lipca 2015 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2016 (Dz. U. poz. 1304 z późn. zm.) Główny Urząd statystyczny realizuje w wylosoanych gospodarstwach w dniach od 1 czerwca do 29 lipca 2016 r. nastębujące badania:

• badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR)
  • badanie połowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW_B)
  • badanie połowia świń i produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Badania realizowane będą na formularzu elektronicznym z zastosowaniem 3 metod zbierania danych:

• metodą CAII - poprzez samodzielne wypełnienie formularzy elektronicznych za pośrednictwem Internetu w dniach od 1 do 9 czerwca.
  • metodą CATI - wywiad telefoniczny, teleankieterzy dzwonić będą w godzinach 7.00-20.00 w dniach od 10 czerwca do 22 lipca.
  • metodą CAPI - wywiadu bezpośredniego w gospodarstwie z respondentem przez ankietera wyposażonego w urządzenie przenośne (tablet) w dniach od 10 czerwca do 29 lipca.

Ankieter, który odwiedzi gospodarstwo będzie posiadał legitymację oraz upowaznienie do przeprowadzenia badań wystawione przez dyrektora Urzędu Statystycznego.

Więcej informacji na plakacie do pobrania poniżej.

Osoba publikująca: Agnieszka Gajda
Osoba aktualizująca: Agnieszka Gajda