Bajki Jachowicza w Dąbrowicy

19-08-2016

Bajki Jachowicza w Dąbrowicy

W czasie wakacji dzieci chętnie odwiedzają bibliotekę w Dąbrowicy. Odbyło się tu między innymi wspólne głośne czytanie bajek Stanisława Jachowicza.

Autor popularnych książeczek pochodził z pobliskiego Dzikowa, dlatego w Tarnobrzegu właśnie jest obchodzony Rok Jachowicza. To dobra okazja, by przypomnieć jego – wciąż aktualne – opowiastki i wierszyki. W Filii Bibliotecznej w Dąbrowicy odbyło się wakacyjne spotkanie z najmłodszymi czytelnikami, którego głównym bohaterem był najbardziej znany i lubiany przez dzieci „Chory kotek”. Dzieci z uwagą wysłuchały czytanego wiersza i wspólnie wyciągały wnioski płynące z tekstu. A potem poznały też inne wiersze: „Tadeuszek”, „Pawluś”, „Andzia” i wiele innych. Do czytania włączyły się także mamy, które następnie pomagały swoim pociechom wykonywać ilustracje do opowieści o chorym kotku. A potem wszyscy wspólnie wyklejali wielkiego kota. Wszystkie powstałe prace można teraz oglądać na wystawie w bibliotece.

Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i zaproszeniem do biblioteki, a także wręczeniem małego prezentu – kolorowej zakładki do książek.

Warto dodać, że w bibliotece w Dąbrowicy trwa konkurs na Czytelnika Wakacji. Honorowy tytuł i nagrody otrzyma ta osoba, które w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy przeczytała najwięcej książek. Laureata poznamy w ostatnich dniach sierpnia.

bs

Osoba publikująca: Anna Smykla