Baranów Sandomierski czytał „Balladynę”

04-09-2020

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i działająca przy nim biblioteka po raz kolejny zaprosiła mieszkańców do akcji Narodowego Czytania.

W akcję włączył się Marek Barszcz Zastępca Burmistrza, Tomasz Solarski p.o. kierownika GZUP-u, Lasowiaczki, uczniowie baranowskiej szkoły podstawowej wraz z nauczycielami, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Knapach wraz z wychowawcami oraz mieszkańcy. Nie zabrakło również pracowników MGOK, którzy po raz kolejny zachwycili starannie dobranymi charakteryzacjami.

Wydarzenie rozpoczęła Anna Grabowska p.o. dyrektor MGOK-u, która wraz z Markiem Barszczem Z-cą Burmistrza, powitali uczestników
i zachęcili do wspólnego czytania.

Pierwsze słowa ,,Balladyny’’ na baranowskim Rynku, usłyszeć można było tuż po godzinie 11.00. Czytanie przerywał tylko od czasu od czasu dźwięk dzwoneczka, który oznaczał zmianę czytelnika.

Tegorocznej edycji Narodowego Czytania towarzyszył bezpieczny kiermasz książek.

Narodowe Czytanie odbyło się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Mamy nadzieję że, wpisana w kalendarz wydarzeń  akcja  zagości na długie lata w Gminie Baranów Sandomierski.

W ten sposób promując czytelnictwo wśród mieszkańców, zachęcamy do sięgania po największe dzieła polskiej literatury.

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur