Baranów Sandomierski pamięta o Żołnierzach Wyklętych

06-03-2017

Przed Środowiskowym Domem Kultury w Skopaniu stanął namiot, w którym zaprezentowane zostały wystawy historyczne. Sporo miejsca poświęcono sylwetkom Aleksandra Rusina "Rusala" oraz Hieronima Dekutowskiego "Zapory".

W ŚDK-u odbyła się z kolei projekcja filmu dokumentalnego produkcji IPN pt. "Zapora", w reżyserii Konrada Starczewskiego. Gościem specjalnym uroczystości była siostrzenica bohatera, Krystyna Frąszczak, która podzieliła się z uczestnikami swoimi wspomnieniami o wujku.

Podczas wydarzenia wręczono także nagrody laureatom konkursu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” ogłoszonego przez Zespół Szkół w Skopaniu. Najpiękniejsze prace można wciąż oglądać na wystawie w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu. Z kolei wystawa biogramów przeniesiona zostanie do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim.

Akcja Namioty Wyklętych w całym kraju organizowana jest przez stowarzyszenie Studenci dla Rzeczpospolitej i odbywała się pod honorowym patronatem Prezydenta RP.

rd

Zapraszamy do oglądnięcia wszystkich zdjęć w galerii multimedialnej

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz