Będą nowe odcinki oświetlenia ulicznego

28-06-2019

W czerwcu, Gmina podpisała umowy z Wykonawcami na budowę nowych odcinków oświetlenia ulicznego. Zrealizowanie tej inwestycji przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarach zabudowanych. W wyniku ogłoszonego zapytania ofertowego, wyłoniono trzy firmy instalacyjne, które złożyły najkorzystniejsze oferty cenowe na budowę poszczególnych odcinków oświetlenia ulicznego. Przedmiot zamówienia został podzielony na pięć części:

I – Baranów Sandomierski

Budowa fragmentu oświetlenia ulicznego przy ul. Bocznej - od ul. Mickiewicza,  na odcinku 217 mb. Zadanie zrealizuje firma: F.H.U. „ELBAR” Bogusław Barnaś za kwotę 25 830 zł.

II- Kaczaki

Budowa odcinka oświetlenia ulicznego w pasie drogi powiatowej w Kaczakach o długości około 253 mb. Zadanie zrealizuje firma: „ELEKTRO – INSTAL” Paweł Sulicki za kwotę 31 242 zł.

III – Dymitrów Duży

Dobudowa odcinka oświetlenia ulicznego przy drodze gminnej w Dymitrowie Dużym na odcinku około 200 mb. Prace wykona firma: „ELEKTRO – INSTAL” Paweł Sulicki za kwotę 24 969 zł.

IV – Wola Baranowska

Dobudowa odcinka oświetlenia ulicznego w Woli Baranowskiej - ul. Średniówka na odcinku około 415 mb. Zadanie zrealizuje firma: INSTAL-TECH Marcin Borawa za kwotę 34 686 zł.

V – Ślęzaki

Opracowanie dokumentacji projektowej, a następnie dobudowa odcinka oświetlenia ulicznego przy drodze gminnej w Ślęzakach do Domu Nauczyciela w kierunku P. Klich. Prace wykona firma: „ELEKTRO – INSTAL” Paweł Sulicki za kwotę 6 457,50 zł.

Szacowany termin zakończenia powyższych robót, został wyznaczony na koniec sierpnia bieżącego roku. Warto również wspomnieć, że 27 czerwca ogłoszono kolejny przetarg – tym razem na opracowanie dokumentacji projektowych budowy odcinków oświetlenia ulicznego w Durdach, Markach, Skopaniu ( ul. Załanie oraz ul. Mielecka) i Ślęzakach (Zawodziany). Termin składania ofert wyznaczono na 8 lipca 2019 roku. Po opracowaniu dokumentacji, ich realizacja będzie zlecona w terminie późniejszym.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-06-28