Będzie realizowany II etap budowy drogi w obrębie terenów inwestycyjnych LHS Knapy

16-12-2015

W roku 2015 Gmina Baranów Sandomierski zrealizowała zadanie dotyczące budowy I etapu drogi dojazdowej do terminala przeładunkowego LHS Wola Baranowska, tj. odcinek prowadzący od drogi wojewódzkiej nr 872 do drogi powiatowej nr 1124R.

Celem pozyskania środków pomocowych na realizację II etapu budowy drogi tj. odcinek od drogi powiatowej nr 1124R do drogi wewnętrznej na LHS, Gmina Baranów Sandomierski złożyła wniosek w ramach ogłoszonego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019,  który ma na celu zakończenie modernizacji  ciągów komunikacyjnych poprawiających dostępność do terminala i stacji przeładunkowej LHS.

W wyniku przeprowadzonej weryfikacji złożonych wniosków przez instytucję wdrażającą tj. Urząd Wojewódzki w Rzeszowie nasz wniosek  został pozytywnie oceniony zajmując trzecie miejsce na liście rankingowej.

Nawiązując do powyższego, budowa przedmiotowej  drogi stworzy spójny i kompletny system komunikacyjny w obrębie stacji przeładunkowej, co przede wszystkim poprawi w znaczący sposób jakość życia i poziom bezpieczeństwa mieszkańców sołectwa Knapy.

Wybudowanie drogi spowoduje przejęcie przez nią całego ruchu towarowego prowadzonego ze stacji przeładunkowej LHS. Planowana wartość robót to kwota 1 166 017,49 zł. Dofinansowanie robót będzie na poziomie 50%.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: