Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

26-11-2015

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg wojewódzkich nr 985 i nr 872 na wniosek Urzędu Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim w dniu 25.11.2015r. odbyło się spotkanie komisji bezpieczeństwa ruchu, przy udziale przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, Rejonu Dróg Wojewódzkich w Stalowej Woli i przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim. Podczas spotkania poruszane były sprawy dotyczące między innymi poprawy bezpieczeństwa ruchu samochodowego  na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 872 i nr 985 w Baranowie Sandomierskim. Na przedmiotowym skrzyżowaniu stwierdzono brak właściwej widoczności włączających się do ruchu samochodów z drogi wojewódzkiej nr 872 na drogę nr 985 między innymi z uwagi na złą lokalizację tablic informacyjnych po lewej i prawej stronie skrzyżowania. Po analizie przedmiotowej sytuacji przedstawiciele zarządu drogi, potwierdzili zasadność wniosku i konieczność poprawy widoczności na skrzyżowaniu. W konsekfencji ustalono konieczność przestawienia części tablic w sposób polepszający widoczność.

Kolejna sprawa, którą rozpatrywała komisja bezpieczeństwa ruchu, dotyczyła  lokalizacji przejścia dla pieszych w miejscowości Knapy, na wysokości skrzyżowania dróg gminnych w centrum sołectwa tj. między innymi drogi na Urszulin.  W latach wcześniejszych przy w/w drogach Gmina wykonała ciągi piesze dla poprawy bezpieczeństwa ruchu, głównie dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Knapach.

Po analizie komisja  potwierdziła zasadność wniosku lokalizacji przedmiotowego przejścia dla pieszych i uznała, że po opracowaniu przez Gminę dokumentacji projektowej i przekazaniu jej do PZDW będzie możliwość wprowadzenia robót do realizacji.

Na zakończenie spotkania sporządzono protokół, który odzwierciedla wszystkie ustalenia w przedmiotowych sprawach.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz