Bezpieczne wakacje 2017

27-06-2017

W dniu 20 czerwca 2017 r. odbyło się  posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, poświęcone analizie i ocenie przygotowania Gminy m.in. do zagrożeń związanych z suszą, z pożarami, bezpiecznego wypoczynku „Bezpieczne wakacje 2017”.

Na posiedzeniu poruszano tematy dotyczące m.in. bezpieczeństwa pożarowego w okresie wakacyjnym i żniwnym, zagrożeń związanych z suszą, działaniach  w zakresie bezpieczeństwa uczniów i wychowanków w okresie wakacyjnym, organizacji i stanu przygotowań wypoczynku letniego na terenie Gminy Baranów Sandomierski”.

W związku z akcją „Bezpieczne wakacje 2017” patrole Policji obecne będą tam, gdzie gromadzą się dzieci oraz młodzi ludzie – w parkach, zieleńcach,  placach zabaw.  Szczególną uwagę policja zwróci na miejsca potencjalnie dla nich niebezpieczne m.in. dzikie kąpieliska w Dymitrowie Małym, Dąbrowicy czy na rzece Trześniówce. W tym miejscu przestrzegamy przed korzystaniem z dzikich kąpielisk.  Patrolowane będą także w przypadku zgłoszeń kierowcy i autobusy, którymi dzieci będą miały jechać na wakacje. W przypadku zaobserwowania dziwnego zachowania kierowcy autobusu jak również mający jakiekolwiek wątpliwości co do stanu autobusu wystarczy zgłosić na nr 997 i Policja skieruje  na miejsce patrol  celu sprawdzenia kierowcy oraz stanu autobusu.

Przypominamy, że pod adresem  https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html.  działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Jest to narzędzie internetowe, które pozwala

na przekazywanie przez mieszkańców informacji o miejscach i zdarzeniach, które w ich ocenie  są niebezpieczne. Każdy mieszkaniec gminy może przekazać policjantom informacje o zagrożeniach, jakie zaobserwował w swojej okolicy. Policjanci z Baranowa na bieżąco weryfikują zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń.

Informujemy również, że na terenie Naszej Gminy działa dwóch dzielnicowych:

młodszy aspirant Piotr Uzar - e-mail: dzielnicowy.baranow-sandomierski1@rz.policja.gov.pl,
tel. (15) 851-33- 71, tel. kom. 571 203 225,  rejon1: Baranów Sandomierski, Dymitrów Mały, Dymitrów Duży,  Skopanie Osiedle, Skopanie Wieś, Suchorzów, Siedleszczany, Dąbrowica oraz
młodszy aspirant Grzegorz Bzduch - e-mail: dzielnicowy.baranow-sandomierski2@rz.policja.gov.pl,
tel. 571 203 226, rejon2 Wola Baranowska, Knapy, Durdy, Ślęzaki, Marki, Kaczaki.

UWAGA!

Podany adres e-mail ułatwi Ci kontakt z dzielnicowym, ale nie służy do składania zawiadomienia
o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.  Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby. W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod numer 997 lub 112.

Spotkanie było doskonałą okazją do pokazania, że władzom Gminy zależy na wspólnym, spójnym działaniu pomiędzy jednostkami na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska