Biblioteka szkolna w Durdach wzbogaci się o nowości wydawnicze.

09-05-2016

W związku z otrzymaniem wsparcia finansowego od Wojewody Podkarpackiego w kwocie 2.480 zł na realizację Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych  -  biblioteka szkolna w  Publicznej Szkole Podstawowej w Durdach zakupi nowości wydawnicze (książki niebędące podręcznikami).

Celem Priorytetu 3 Programu jest m. in. wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły w podejmowaniu przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa. Ważne jest w tym kontekście wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych, a także uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych poprzez zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) w szczególności lektur szkolnych.

W zamian za udzielone wsparcie placówka będzie podejmowała działania promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb uczniów niepełnosprawnych.

Podstawowym rezultatem zrealizowanych przedsięwzięć ma być zainteresowanie młodych ludzi czytaniem, które powinno im towarzyszyć w życiu dorosłym.

Wsparcie finansowe w ramach w/w programu otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa w Durdach.

Nazwa Szkoły

Koszt całkowity

programu

Kwota wnioskowana