Budowa obwodnicy w Knapach

16-07-2015

W ramach realizacji zadania przewiduje się budowę drogi oraz przebudowę zjazdu w zakresie: wykonania kompleksowej konstrukcji nawierzchni jezdni, zjazdów indywidualnych i publicznych, utwardzeniu poboczy oraz wykonaniu odwodnienia tj. rowy przydrożne na odparowanie oraz odcinkowo włączone  do rowu przydrożnego istniejącego mającego połączenie z rowem biegnącym wzdłuż drogi wojewódzkiej. Przedmiotowa droga jest odciążeniem ruchu samochodowego, w szczególności ciężarowego ze strefy przeładunkowej LHS, przez centrum wsi.

Nazwa zadania : „Budowa drogi w sołectwie Knapy zlokalizowanej w obrębie terenów inwestycyjnych LHS, łączącej drogę powiatową nr 1124R z drogą wojewódzką nr 872 wraz z przebudową istniejącego zjazdu na zjazd publiczny z drogi wojewódzkiej nr 872 relacji Baranów Sandomierski – Majdan Królewski w km 14+845 w miejscowości Durdy” realizowanego w ramach wieloletniego programu pn. Narodowy program przebudowy dróg lokalnych  - Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.

Wartość zadania  - 1 135 739,42 zł brutto

Wykonawca – PRD DROKAM Tomasz Wojtas z/s Piaseczno 44, 27 – 670 Łoniów

Termin realizacji – 31.08.2015 r.

Zakres robót – wykonanie drogi na długości 848 mb

Zaangażowanie robót na poziomie 30%.

Początek odcinka drogi to skrzyżowanie z droga powiatową nr 1124R natomiast koniec to skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 872.

Droga będzie dostosowana do parametrów drogi klasy – L (lokalna) i kategorii obciążenia ruchem KR - 4.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz