„Chorus Familiaris” z kolejną nagrodą.

13-03-2018

XII Podkarpacki Przegląd Chórów - Pieśni Pasyjne odbył się 10 marca w Kościele pw. Św. Wawrzyńca w Radymnie. Chorus Familiaris występował jako trzeci spośród siedmiu formacji biorących udział w tym konkursie. Jury, w którym zasiadają uznani muzykolodzy i dyrygenci bardzo wysoko oceniło występ baranowskiego chóru i przyznało mu drugie miejsce. Jak przyznali członkowie komisji zespół się rozwija, z roku na rok widać efekty ciężkiej pracy, chór systematycznie podnosi poziom.

Oprócz nagrody, dużym wyróżnieniem było zaproszenie dyrygentki chóru Agaty Nińo-Chwałek, aby poprowadziła wspólne wykonanie pieśni „Gaude Mater Polonia” z udziałem wszystkich chórów. Artyści mogli również wziąć udział w warsztatach muzycznych, które towarzyszyły przeglądowi.

Podkarpacki Przegląd Chórów – Pieśni Pasyjne jest organizowany w Radymnie od 12 lat. Chorus Familiaris w tym roku brał w nim udział po raz trzeci. To wyjątkowe wydarzenie dla naszych śpiewaków, bo dobrze pamiętają pierwszą wizytę w Radymnie. Chór istniał wtedy zaledwie od paru miesięcy i dopiero rozpoczynał swoją przygodę z muzyką. Jednak występ tak spodobał się jury, że ci początkujący artyści zajęli trzecie miejsce. To dało im bardzo dużą motywację do dalszej pracy, która poskutkowała kolejnymi nagrodami i wspaniałymi występami.

Chorus Familiaris liczy blisko 40 osób, w różnym wieku: od młodzieży szkolnej po seniorów, czasem całe rodziny (zresztą stąd nazwa chóru). Są to głównie mieszkańcy Woli Baranowskiej, ale także okolic.

rd

Fot. J. Lis