Ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego

28-01-2019

26 stycznia na zbiorniku wodnym ,,Wąsik’’ położonym na zwałce w Dąbrowicy przeprowadzono ćwiczenia doskonalące z zakresu ratownictwa lodowego. Podczas ćwiczeń druhowie z jednostek OSP  Siedleszczany, Wola Baranowska, Dąbrowica i Suchorzów  wspólnie ze strażakami Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Tarnobrzegu doskonalili techniki stosowane podczas ratowania osób poszkodowanych pod którymi załamał się lód.

Pierwszym punktem ćwiczeń, było omówienie zasad BHP oraz zaznajomienie z zasadami funkcjonowania sprzętu. Aby móc ratować, należy wiedzieć jak samemu sobie poradzić w takiej sytuacji. W myśl zasady 5D (dowołaj, dosięgnij, dorzuć, dowiosłuj, dopłyń) skupiono się na możliwościach najbezpieczniejszych dla ratowników, tj. instruowanie poszkodowanego jak ma się wydostać, podanie poszkodowanemu np. połączonych kilku drabin nasadkowych oraz wykorzystania koła i linki ratunkowej. Ponadto druhowie zapoznali się z możliwościami i technikami działań na saniach lodowych oraz doskonalili umiejętności jazdy w trudnym terenie na quadzie.

Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2019-01-28