Cykliczne spotkanie Sołtysów i Przewodniczących Zarządów Osiedli oraz Spotkanie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

17-01-2020

W dniu 16 stycznia 2020 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim odbyło się cykliczne spotkanie Sołtysów i Przewodniczących Zarządów Osiedli.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego posiedzenia z Gminnym Zespołem Zarządzania Kryzysowego.

Głównym tematem spotkania były zagrożenia związane z afrykańskim pomorem świń tzw. ”ASF”. Informacje przedstawił powiatowy lekarz weterynarii, który odpowiadał na pytania i pojawiające się wątpliwości.

W czasie przeprowadzonego spotkania Burmistrz Marek Mazur poinformował zebranych o ustalonym terminie dotyczącym przeprowadzenia wyborów sołtysów, który  nie ulega zmianie i wybory odbędą się 26 kwietnia 2020 roku.

Nurtującym tematem na cyklicznym spotkaniu było gospodarowanie odpadami. Omówiono szereg zagadnień, które dotyczyły zbierania, transportu i przetwarzania odpadów. Burmistrz przypomniał, że istotna staje się edukacja wszystkich mieszkańców Gminy w zakresie właściwego gospodarowania odpadami komunalnymi. Gospodarka odpadami to poważny problem obecnych czasów, zwłaszcza, że rośnie ilość śmieci zalegających na składowiskach odpadów. Należy sięgnąć po wszelkie sposoby gospodarowania odpadami, które efektywnie ograniczą ich powstawanie i składowanie.

Osoba publikująca: Ewelina Biała
Osoba aktualizująca: Ewelina Biała