Dni Baranowa Sandomierskiego już za nami

01-07-2016

Folk, zumba, disco i Ruda w Baranowie Sandomierskim

To był bardzo gorący początek wakacji! Dni Baranowa Sandomierskiego odbyły się 25 i 26 czerwca. Towarzyszył im festiwal Dziecko w Folklorze, Jarmark Ludzi z Pasją, warsztaty, pokazy, zlot motocyklowy, maraton zumby oraz oczywiście koncerty. Wystąpili: MeGustar, Active, InoRos i Red Lips.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy z poślizgiem, bo trzeba było poczekać na wynik meczu Polska-Szwajcaria i rozpoczęliśmy świętowanie po zwycięskich dla naszej reprezentacji golach karnych. I na początek także było sportowo. Na scenie występowali bowiem karatecy z Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate, dziewczyny z Pole & Roll Studio dały pokaz akrobatyczno-taneczny, a zespół FLASH działający przy MGOK-u swoimi występami rozbujał publiczność. Mimo bardzo uciążliwego upału, odbył się także maraton Zumby. Marta Kaczmarek z koleżankami z Fitneski oraz spora grupa baranowskich fitnesek przez blisko dwie godziny szalały w rytm energetycznej muzyki.

Po występach nadszedł czas na koncerty. Rozpoczęła się Disco Polo Night! Prawdziwe szaleństwo rozpętało się przed sceną, kiedy wkroczył do akcji zespół MeGustar. Fani śpiewali razem z chłopakami popularne utwory, mogli też liczyć na płytę, autograf i zdjęcie z idolami. Podobnie jak z dziewczynami i wokalistą grupy Active. A po koncertach do późnych godzin nocnych bawiliśmy się na dyskotece.

Niedziela była znów burzowa i gorąca. Za sprawą pogody, ale i wielu imprez, które tego dnia się odbywały. Między innymi na stadionie każdy mógł sprawdzać swoje umiejętności w jeździe rowerem po torze przeszkód. Wszyscy uczestnicy otrzymali mały upominek i zyskali pewność, że na dwóch kółkach radzą sobie znakomicie. Turniej przygotował i nagrody ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Od południa także można było pograć w golfa. W pobliżu zamku zielone pole i dołki były otwarte dla każdego bezpłatnie. Tam także odbyły się mini zawody i trening.

Od rana w MGOK-u odbywały się przesłuchania konkursowe uczestników festiwalu Dziecko w Folklorze. Wydarzenie ma już swoją rangę i cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku to już 23. edycja, w której wzięło udział blisko 250 osób z 6 województw.

Jarmark Ludzi z Pasją także wpisał się już w tradycję święta miasta. W tym roku swoje dzieła prezentowało tu blisko pół setki rękodzielników z regionu. Można było zakupić ciekawą i oryginalną biżuterię, obrazy, ozdoby, rzeźby i inne wyjątkowe dzieła. Ponadto odbywały się otwarte warsztaty rękodzielnicze: garncarskie, które poprowadził Jan Chmielowiec, malowania na szkle i deseczkach – Ewa Stec i pracownia Regio Ars, wyplatania z wikliny papierowej – Maria Świerczyńska, a także filcowania i inne. Lasowiaczki uczyły wykonywania bibułkowych kwiatów oraz tradycyjnych wycinanek oraz częstowały domowym jadłem – pierogami, kapustą z grochem, kaszą z mięsem oraz oczywiście chlebem ze smalcem.

W tym roku na Jarmarku pokazali się nie tylko rękodzielnicy, ale także inni pasjonaci. Między innymi kolekcjonerzy monet, nurkowie z klubu IDA-OCTOPUS, stowarzyszenie Chrońmy Zwierzęta i dwie honorowe psie członkini – Fiona i Śnieżka. Z kolei Powiatowa Jednostka Strzelecka 2093 w Mielcu i samodzielny pluton JS2093 w Baranowie Sandomierskim prowadzili rekrutację oraz prezentacje swojej działalności.

Tuż przed rozpoczęciem koncertów na plac z głośnym trąbieniem i warkotem silników wjechały motocykle. Kilkadziesiąt maszyn prowadził Pinokio z baranowską flagą. Oprócz swojej grupy zaprosił do udziału w paradzie także tarnobrzeski klub Free Raiders.

A co działo się na scenie? Rozpoczęliśmy koncertem zespołu InoRos, który na góralską nutę rozkołysał tętniący już powoli życiem plac imprezy. Po nich wystąpiła grupa Platinum, składająca się z uczniów gimnazjum w Ślęzakach, z którymi muzykuje także ich nauczyciel Łukasz Jugo. Młodzi artyści brawurowo wykonali szereg znanych coverów. Na pewno jeszcze o nich usłyszymy.

Na głównej scenie wystąpiło także szereg zespołów, które brały udział w festiwalu Dziecko w Folklorze. Odbyło się również uroczyste wręczenie nagród laureatom tego konkursu.

I kolejne koncerty! Serca publiczności zdobył rzeszowski zespół Audioties. Młodzi rockendrollowcy wykonali autorski repertuar. To była godzina dobrej, rockowej muzyki!

Kiedy zaczęło się ściemniać scenę opanowała Ruda i zespół Red Lips, który dał niezwykle energetyczny, świetny rockowy koncert. Ruda szalała na scenie, złapała świetny kontakt z publicznością, która wspólnie z nią odśpiewała najpopularniejsze przeboje grupy: „To, co nam było”, „Czarne i białe”, czy najnowszy hit, prezentowany początkiem czerwca na festiwalu w Opolu – „Tu i teraz”. Fani długo nie chcieli zespołu puścić ze sceny i wyprosili aż 3 bisy! Po koncercie wokalistka spotkała się z uczestnikami koncertu, fotografowała z nimi i rozdawała autografy.

Dni Baranowa Sandomierskiego zakończył wystrzałowy pokaz fajerwerków.

rd

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Dni Baranowa Sandomierskiego Partnerowi Głównemu:

Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej,

a także sponsorom:

Fenix Metals, ARP Euro-Pak Wisłosan, Markizeta, KiZPS Siarkopol, Wisan, PHU Autorak, Koma Stahlbau, Santa-Eko, Hydrogaz, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”, Eldo-Bud, Eko-Kwiat, Bank Spółdzielczy, P.W. TransDźwig Zofia Konieczna z siedzibą w Chmielowie, Siat-Mix, Bank Spółdzielczy, Seriusz Chefs Culinar, Auto Przychodnia Sklep Motoryzacyjny i Obuwniczy z nową siedzibą na terenie Wisanu,

oraz patronom medialnym:

Radio Leliwa, Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański, Telewizja Lokalna TVL, NadWisłą24.pl, rta24.eu, Korso, TVP3.

Dziękujemy za współpracę i wsparcie także:

Patio cafe&lunch, Marcinowi i Joannie Madej, a także Bankowi Żywności w Tarnobrzegu oraz wszystkim, którzy bezinteresownie pomogli w realizacji tego wspólnego przedsięwzięcia!

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: