Dni Skopania - Święto Miejscowości. Tworzymy wspólne miejsce spotkań.

10-06-2017

Dnia 04.06.2017 r. w Skopaniu Osiedlu odbyła się impreza plenerowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020  i współpracy z Lasowiacką Grupą Działania wśród mieszkańców.

Organizatorami imprezy była Rada Osiedla w Skopaniu, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich , Zespół Szkół w Skopaniu oraz Lasowiacka Grupa Działania w Nowej Dębie.

Licznie zgromadzona publiczność z zainteresowaniem oglądała występy przedszkolaków, a następnie uczniów Zespołu Szkół w Skopaniu.

W czasie imprezy został rozstrzygnięty Rodzinny Konkurs na najlepszy projekt placu integracji i aktywizacji międzypokoleniowej, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Skopaniu. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do organizatorów wpłynęło ponad 60 prac, z których większość została nagrodzona. Dla pozostałych uczniów przewidziano nagrody pocieszenia.

Kolejnym punktem wydarzenia były koncerty, dla zgromadzonej publiczności grał zespół "NOT YET" oraz gwiazda wieczoru zespół "NOKAUT", a następnie odbyła się zabawa taneczna przy zespole "OSKAR".

Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy oraz sponsorom za pomoc finansową.

Osoba publikująca: Agnieszka Gajda
Osoba aktualizująca: Agnieszka Gajda