Dodatkowe szczepienie lisów

28-10-2016
Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 18 do 27 listopada br. na terenie województwa podkarpackiego przeprowadzona zostanie dodatkowa (trzecia w tym roku) akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej oraz wykładanie ręczne. Wydająca nieprzyjemny zapach wykładana przynęta, zawiera w środku aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie skierowane jest wyłącznie na lisy. Kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej. W okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych na terenach objętych szczepieniem, a ponadto wstrzymanie się od polowań.

Osoba odpowiedzialna: Magdalena Pruś
Osoba publikująca: Agnieszka Gajda