Dofinansowanie mikroinstalacji OZE

17-11-2015

Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski informuje, że w roku przyszłym – 2016, Gmina planuje złożyć wniosek o dofinansowanie „projektu parasolowego” realizowanego w  ramach działania 3.1 Rozwój OZE (Odnawialne Źródła Energii), Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Projekt polegał będzie na dofinansowaniu, ze środków RPO WP na lata 2014-2020, wykonania mikroinstalacji OZE, np. instalacji fotowoltaicznych, z których korzystać będą gospodarstwa domowe z terenu Gminy. Energia wytworzona w mikroinstalacji ma być wykorzystywana na potrzeby własne gospodarstw domowych, a jej pozostała część będzie mogła być wprowadzana do sieci elektroenergetycznej. Ostatecznymi odbiorcami projektu będą osoby fizyczne, mieszkańcy Gminy Baranów Sandomierski, natomiast Gmina jako jednostka samorządu terytorialnego pełnić będzie rolę pośrednika i operatora projektu. Maksymalny poziom dofinansowania wykonania mikroinstalacji wynosi 85 %, co znaczy, że wkład własny gospodarstwa domowego wynosił będzie nie mniej niż 15 % wartości zadania.

W związku z powyższym, wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie zapraszamy do złożenia wstępnej deklaracji uczestnictwa. Zgłoszenia przyjmuje i wszelkich informacji we wskazanym zakresie udziela Pani Sandra Surowiec, pokój nr 3 w Urzędzie Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, tel. kontaktowy 15 811 85 81, wew. 123.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska