Dotacja z MSiT dla UKS w Skopaniu

14-12-2017

W październiku br. UKS otrzymał dofinansowanie w kwocie 10 tys. złotych z Ministerstwa Sportu w ramach drugiej edycji programu KLUB 2017. Założeniem projektu był zakup sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży biorącej udział w zajęciach sportowych. W tym roku w ramach projektu zakupiono piłki do siatkówki i koszykówki jak również sprzęt do trenowania piłki nożnej. Obecna edycja jest kontynuacją ubiegłorocznego programu KLUB ( gdzie UKS również pozyskał środki finansowe).

Środki pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki pozwalają na doposażenie w sprzęt sportowy działających w Skopaniu sekcji sportowych. Dzięki realizacji projektu podnoszona jest atrakcyjność i ergonomia zajęć sportowych.

Rezultatem projektu jest upowszechnienie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży i wyrównywanie ich szans w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej. Celem zakupu sprzętu jest rozwijanie pasji sportowych oraz organizacja czasu wolnego w tym zapobieganie wadom postawy dzieci i młodzieży. W ramach projektu sfinansowano również kadrę instruktorską a treningi dla dzieci i młodzieży prowadzone były z nastawieniem na propagowanie zdrowego trybu życia.

Projet uzyskał również poparcie ze strony  Burmistrza Miasta i Gminy, który wspiera i stale zachęca wszystkie działające na terenie gminy stowarzyszenia do aktywności społecznej a w szczególności wykorzystywania możliwości pozyskiwania środków finansowych z innych źródeł niż budżet Gminy.

Rezultatem projektu jest również świadomość społeczna, iż w trudnych dla sportu czasach istnieje możliwość pozyskiwania wsparcia z MSiT na działalność UKS-ów w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: