Dotacje na założenie firmy

06-02-2017

Myślisz o własnej firmie i chciałabyś/chciałabyś otrzymać dotację na jej założenie?

Zgłoś się do projektu „Własna firma - Podkarpacki program wsparcia przedsiębiorczości”  realizowanego przez Przemyską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

Projekt „Własna firma - Podkarpacki program wsparcia przedsiębiorczości'' adresowany jest do osób bezrobotnych oraz biernych zawodowo,  w wieku powyżej 29 roku życia (ukończone 30 lat), zamieszkałych na obszarze województwa podkarpackiego, należących do co najmniej jednej z poniższych grup:

·        kobiety,

·        osoby długotrwale bezrobotne,

·        osoby niepełnosprawne,

·        osoby w wieku od 50 roku życia.

W ramach projektu można otrzymać dotację inwestycyjną na założenie działalności gospodarczej  w wysokości 23 000 zł oraz dotację pomostową (na sfinansowanie kosztów działalności) w kwocie 1600 zł/miesiąc wypłacaną przez pierwsze 12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej.

Projekt „Własna firma - Podkarpacki program wsparcia przedsiębiorczości” zakłada także:

·        Szkolenie z zakresu rozpoczynania działalności gospodarczej oraz przygotowania biznes planu,

·        Indywidualne konsultacje dotyczące opracowania biznes planu,

·        Indywidualne doradztwo po zarejestrowaniu działalności gospodarczej dotyczące bieżącego prowadzenia firmy.

Formularze rekrutacyjne związane z udziałem w projekcie można składać osobiście lub przesyłać pocztą/kurierem w dniach od 16 lutego do 1 marca br. w godz. od 8.00 - 16.00 od poniedziałku do piątku, na poniższy adres biura projektu:

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
ul. ks. Piotra Skargi 7/1 (pokój nr 27)
37-700 Przemyśl

Zaplanowane w projekcie szkolenia dotyczące zakładania działalności gospodarczej oraz doradztwo dotyczące przygotowania biznes planu, będą odbywać się w trzech lokalizacjach: Rzeszów, Przemyśl, Krosno.

Szczegółowe informacje o projekcie oraz wzory dokumentów są dostępne na stronie www.wlasnafirma.parr.pl

Projekt „Własna firma - Podkarpacki program wsparcia przedsiębiorczości” realizowany jest przez Przemyską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie, w ramach Działania 7.3 Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 -2020.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: