Drugie urodziny chóru

29-11-2016

Efekty tej dwuletniej pracy chórzystów można było usłyszeć podczas mszy św. w Kościele Parafialnym w Woli Baranowskiej. Po niej zaś odbył się koncert pieśni przygotowany przez Chorus Familiaris, którego mogli wysłuchać wszyscy mieszkańcy. Grupa zaprezentowała szereg przepięknych pieśni.

Po występie członkowie chóru i przyjaciele spotkali się przy wspólnym stole. Były kwiaty, gratulacje, nie mogło się także obejść bez tortu z dwiema świeczkami, które zdmuchnął pomysłodawca i patron chóru ks. prof. Jan Chwałek. Swoje słowa uznania przekazał także zastępca burmistrza Marek Barszcz oraz dyrektor MGOK-u Renata Domka.

Dla członków chóru oraz prowadzącej go Agaty Nińo Chwałek była to także okazja do małego podsumowania działalności. I ogłoszenia kolejnego sukcesu. Chór we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Lokalnej „Gaj” w Woli Baranowskiej został nagrodzony za wzorową realizację projektu dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Fundusz Lokalny SMK w Zbydniowie. Dzięki temu projektowi chór może dziś występować w pięknych jednolitych strojach.

Chór Chorus Familiaris powstał w listopadzie 2014 r. Liczy ok. 40 osób w różnym wieku, mieszkańców Woli Baranowskiej i okolic. Dyrygentem oraz kierownikiem chóru jest Agata Nińo Chwałek. Śpiewacy spotykają się regularnie na próbach dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół w Woli Baranowskiej i sukcesywnie poszerzają repertuar. Niedawno wzięli udział w warsztatach wokalnych poprowadzonych przez absolwentkę Akademii Muzycznej w Katowicach. Występują na lokalnych uroczystościach i świętach. Mimo tak krótkiej działalności, grupa ma już na swoim koncie sukcesy. Między innymi w marcu zajęła 3. miejsce na Podkarpackim Przeglądzie Chórów w Radymnie.

rd

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska