„Durdy razem – dla obecnych i przyszłych pokoleń”

19-12-2018

Projekt polegał na przeprowadzeniu praktycznych  zajęć z dziedziny ogrodnictwa, projektowania i pielęgnowania ogrodów. Spotkania miały charakter warsztatów w ilości - 14 godzin i  prowadzone były wokół Domu Wiejskiego, Remizy OSP i altany edukacyjnej w Durdach. Uczestnicy projektu pod okiem profesjonalisty dokonali nasadzeń  ozdobnych drzew, krzewów i roślin, położyli agrowłókninę, wysypali korę oraz kamień dekoracyjny. Członkowie Rady Sołeckiej i OSP wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności w ramach prac społecznych, wykonali plantowanie.

Zakupiony został album w którym umieszczono dokumentację fotograficzną zawierającą skalę przeprowadzonych działań. Spotkanie integracyjne podsumowujące projekt, na którym zaprezentowany został album było idealną okazją, aby zobaczyć efekty swojej pracy oraz powspominać. Na tą okoliczność członkinie KGW, Rady Sołeckiej  przygotowały wypieki i przekąski

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie”
Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie przy Fundacji Fundusz Lokalny SMK”.

Opracowała: T.Mazur

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki