„Działaj Lokalnie IX” przeszło do historii

09-03-2016

W kręgielni w Kępiu Zaleszańskim 5 marca odbyła się Gala „Działaj Lokalnie IX”. W spotkaniu wzięło udział około 30 osób, które uczestniczyły w zrealizowanych projektach. Inicjatywy były realizowane w pięciu gminach tj: Nowej Dębie, Baranowie Sandomierskim, Bojanowie, Pysznicy oraz Zaleszanach. W gminie Baranów Sandomierki w ramach „Działaj Lokalnie IX” zrealizowanych zostało 4 projekty.

W gminie Baranów Sandomierki w ramach tego działania dofinansowanych zostało 4 projekty, realizowane przez Grupę nieformalną „Cztery Głosy” wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Lokalnej „GAJ” w Woli Baranowskiej, Grupę nieformalną „Coolturalni” ze Ślęzaków, Stowarzyszenie Przyjaciół Baranowa Sandomierskiego „Arkadia” przy współpracy z miejscową jednostką OSP oraz Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej i Rozwoju Przedsiębiorczości w Gminie Baranów Sandomierski "Sokół".

„Działaj Lokalnie IX” to 16 inicjatyw, 288 wolontariuszy, ponad 2 tys. odbiorców i 153 668,78 zł łącznej wartości projektów. Gala rozpoczęła się  od przedstawienia osiągniętych wyników, zaangażowania wolontariuszy,  efektów przeprowadzonych inicjatyw oraz skali środków finansowych jakie zastały wydane na realizację projektów. Zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, a Fundacja jak co roku przyznała dodatkowe wyróżnienia. W konkursie „Opowiedz o swojej miejscowości” I miejsce zdobyła grupa nieformalna „Coolturalni” ze Ślęzaków.

Program Działaj Lokalnie to wspólna inicjatywa. Dziękujemy za zaangażowanie gmin oraz pozostałym osobom współpracujących w ramach programu. Zakończenie IX edycji to początek X edycji programu Działaj Lokalnie. Od 4 kwietnia 2016 roku rusza nabór, więcej szczegółów na stronie internetowej Fundacji Fundusz Lokalny SMK.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: