Dziś przypada Dzień Sołtysa

11-03-2020

11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa. To dobry moment, by wyrazić szacunek i uznanie, a także podziękować za ich ciężką pracę i zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnej społeczności. Sołtys jest jednostką pomocniczą organu wykonawczego gminy, a zarazem reprezentantem mieszkańców przed władzami gminy. W Gminie  Baranów Sandomierski  jest obecnie 14 sołtysów.

Sołtys jako „gospodarz wsi” reaguje na potrzeby mieszkańców w swoim sołectwie, zabiega o inwestycje, potrafi zorganizować wsparcie dla osób starszych i samotnych, niepełnosprawnych lub mniej zaradnych życiowo. Najważniejszym zadaniem sołtysa jest rozwiązywanie problemów, jakie się pojawiają w sołectwach. Bycie sołtysem to przede wszystkim trud, wyzwania, wyrzeczenia i ciężka praca, ale także wielka satysfakcja z osiągniętych efektów społecznego zaangażowania.

Z okazji obchodzonego  „Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa”, Sołtysi z terenu Gminy wraz z Przewodniczącymi Rad Osiedli, wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w Urzędzie Miasta i Gminy. Zebranie zainicjował Burmistrz, który na wstępie złożył serdeczne życzenia pomyślności i sukcesów w pracy na rzecz środowiska lokalnego oraz podziękował za owocną współpracę z samorządem Gminy. Spotkanie było również okazją do podsumowań oraz omówienia bieżących spraw poszczególnych sołectw. Podczas zebrania poruszano sprawy związane z naszą wsią m.in. sprawy dotyczące inwestycyji drogowych , robót cząstkowych na drogach, a także remontów.

Osoba publikująca: Ewelina Biała
Osoba aktualizująca: Ewelina Biała