Eko-czytelnicy w Woli Baranowskiej.

04-09-2018

Na początku spotkania dzieci poznały zasady segregacji odpadów i dzięki pogadance, którą poprowadziła bibliotekarka Lucyna Klich, dowiedziały się na czym polega recykling. Mali ekolodzy wykazali się zresztą dużą wiedzą na ten temat. Bardzo chętnie opowiadali o tym jak segregować śmieci, aby nie niszczyć środowiska i dlaczego jest to takie ważne.

Następnie uczestnicy posiadaną wiedzę wykorzystali do rozwiązywania eko-łamigłówek, krzyżówek i zagadek. Każdy też otrzymał plastikowy pojemnik, z którego miała powstać szkatułka na biżuterię lub drobiazgi dla chłopców. Dzieci wybierały materiały dekoracyjne - bibułę, papier, wstążki, resztki materiałów. Powstały piękne prace, a dzieci wykazały się dużą kreatywnością i wyobraźnią.

Spotkanie było kolejnym etapem projektu realizowanego przez MGOK pod hasłem „Jestem EKO-logiczny” promującego recykling i ekologię na terenie Gminy Baranów Sandomierski.

L. Klich

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki