Ferie zimowe w Gminie Baranów Sandomierski

11-02-2019

W poniedziałek (tj. 11 lutego) rozpoczęły się zimowe ferie w naszym województwie, które potrwają do 24 lutego. Oprócz podkarpackiego z zimowej przerwy cieszą się również uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, pomorskiego i śląskiego. Aby ten czas zimowego relaksu przebiegł szczęśliwie i pomyślnie, a wszyscy wypoczęci wrócili do swoich szkół, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną. Pamiętajmy jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek, bezpieczeństwo i ostrożność.

Oto główne zasady, których powinniśmy przestrzegać:

• wychodząc z domu zostaw informację o miejscu, w które się udajesz oraz planowanym czasie powrotu,
  • do zjeżdżania na sankach, nartach lub urządzenia ślizgawki wybieraj miejsca oddalone od ruchu samochodowego,
  • wolno jeździć na łyżwach tylko na zorganizowanych i nadzorowanych lodowiskach, nie wolno wchodzić na lód na zamarzniętych jeziorach, stawach i innych akwenach wodnych. Cienki, kruchy lód może się załamać pod ciężarem człowieka. Co roku odnotowuje się wiele utonięć w okresie zimowym, właśnie na skutek takiego nierozważnego postępowania,
  • zalegający na pokrywie lodowej śnieg potrafi być bardzo zdradliwy. Pod warstwą śniegu trudno ocenić zagrożenie, ponieważ nie widać grubości lodu, przerębli i innych niebezpiecznych miejsc. Ponadto śnieg obciąża dodatkowo taflę lodu zmniejszając tym samym jego wytrzymałość.

W okresie zimowych ferii, uczniowie z Gminy Baranów Sandomierski będą mogli skorzystać z wielu zajęć, organizowanych przez szkolne świetlice oraz MGOK w Baranowie Sandomierskim i ŚDK w Skopaniu. Poniżej prezentujemy harmonogram zajęć dla poszczególnych miejscowości - które są jedną z alternatyw uatrakcyjnienia wolnego czasu podczas tej zimowej przerwy.

Na ten czas zimowego wypoczynku życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkół - miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Wierzymy, że po zasłużonym odpoczynku, wrócicie do szkół pełni nowych sił, pomyslów i entuzjazmu.

Zespół Szkół w Baranowie Sandomierskim:

11.02.2019 – XIX Gminny Turniej Sportowy o Pucharek Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski

- pogadanka przedstawicieli Policji – jak bezpiecznie spędzać ferie zimowe

- rozgrywki sportowe dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej z terenu Gminy

- rozgrywki w bilard dla uczniów gimnazjów z terenu Gminy

12.02.2019 – Gry i zabawy sportowe

- zajęcia prowadzone z uczniami przygotowującymi się do sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego oraz wojewódzkich konkursów przedmiotowych

- drugie śniadanie

13.02.2019 – Pogadanka pedagoga szkolnego na temat: „Uczeń wolny od uzależnień”

14.02.2019 – Gry i zabawy sportowe, zajęcia w pracowni komputerowej

- pogadanka i prezentacje multimedialne na temat: „Jak bezpiecznie korzystać z internetu”

- zajęcia prowadzone z uczniami przygotowującymi się do sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego oraz do wojewódzkich konkursów przedmiotowych