Festiwal na Styku Kultur na Zamku w Baranowie

06-10-2020

Festiwal na Styku Kultur po raz kolejny cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Głównym celem projektu, było spotkanie z kulturą ludową i dworską.

Podczas niedzielnej imprezy, uczestnicy mogli uczestniczyć w warsztatach rękodzieła i ceramiki. Każdy mógł spróbować swoich sił wybierając różne techniki tj.: decoupge, makrama, haft i wiele innych. W trakcie festiwalu odbyły się także pokaz kulinarny w wykonaniu Mistrzów  Kuchni. W ramach warsztatów, przybyli goście przygotowywali potrawy charakterystyczne dla kuchni ludowej i dworskiej. Dodatkową atrakcją był pokaz jazdy husarskiej przed zamkiem, którą zaprezentowała Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.

W programie znalazł się występ Zespołu Pieśni i Tańca „Lasowiacy”. Nie zabrakło także akcentu modowego. W trakcie imprezy odbył się pokaz mody dawnej i tańców dworskich, jak również pokaz mody współczesnej z motywem ludowym.

Cały projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Etno Polska 2020.

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur