Fundacja Tauron doceniła trud wychowanków Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu

16-09-2016

Fundacja TAURON ogłosiła konkurs na opracowanie wycieczki rowerowej, która dotychczas nie została opisana w przewodniku. Do konkursu przystąpili podopieczni i opiekunowie z Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu, uznając, że wokół ich placówki są idealne warunki do uprawiania rowerowych wycieczek. Trasy te nigdzie, jak dotąd nie zostały opisane. Warunkiem opracowania  trasy była jej długość. Nie mogła przekroczyć 50 kilometrów.

Trasa opracowana przez przedstawicieli Skopania wiedzie przez najpiękniejsze tereny rekreacyjne powiatu tarnobrzeskiego i sąsiedniego powiatu sandomierskiego. To posiarkowa zwałka w gminie Baranów Sandomierski, Jezioro Tarnobrzeskie czy tereny wokół jeziora w Piasecznie.

Kapituła Konkursu doceniła starania i trud włożony przez podopiecznych i opiekunów, którzy przyczynili się do  opracowania bardzo oryginalnej  trasy wycieczki z dokładnym jej opisem, i przekazała na ręce dyrektora Damiana Szwagierczaka i podopiecznych czek na 10 tysięcy złotych.

Wręczenie czeku odbyło się ósmego września w Kopalni Soli w Bochni, gdzie odbył się 12 Finał Akcji Domy Pozytywnej Energii. Akcji skierowanej do całodobowych Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych z terenu działania Grupy Tauron.

Trasa wycieczki

Osoba publikująca: Anna Smykla