Gmina Baranów Sandomierski z programem „Umiem pływać”.

23-02-2018

Na wniosek Klubu Sportowego WISAN, przy wsparciu władz samorządowych Gminy Baranów Sandomierski, udało się pozyskać środki na realizację programu powszechnej nauki pływania pn: „Umiem pływać”. Na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało przeszło 43.000 zł, natomiast środki własne, które na to zadanie przeznaczy Gmina opiewają na kwotę ponad 35.000 zł.

Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów klas I-III Szkół Podstawowych. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

Głównymi celami projektu są:

• upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
  • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
  • profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
  • zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez organizację zajęć sportowych dla uczniów,
  • edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

Projekt obejmuje zajęcia na basenach w Nowej Dębie oraz Tarnobrzegu w wymiarze 20 godzin lekcyjnych (dla każdego uczestnika z częstotliwością 1 raz w tygodniu), w grupach liczących nie więcej niż 15 osób. Końcowym elementem zajęć, będzie sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich. Bezpłatne zajęcia nauki pływania wraz z dowozem, będą realizowane od 26 lutego do 23 listopada br. W ramach w/w programu udział weźmie 240 dzieci z klas I-III Szkół Podstawowych z terenu naszej Gminy. Poniżej przedstawiamy zestawienie Szkół wraz z ilością dzieci biorących udział w projekcie:

1. Szkoła Podstawowa w Skopaniu w Zespole Szkół w Skopaniu – 90 dzieci
  2. Szkoła Podstawowa w Baranowie Sandomierskim w Zespole Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim – 60 dzieci
  3.  Szkoła Podstawowa w Woli Baranowskiej wraz ze Szkołą filialną w Durdach w Zespole Szkół w Woli Baranowskiej– 45 dzieci
  4.  Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy w Zespole Szkolno- Przedszkolnym i Szkoła Podstawowa w Ślęzakach w Zespole Szkolno- Przedszkolnym – 45 dzieci.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-02-23