Gmina Baranów Sandomierski została wyróżniona za wzorową realizacje programu "Rodzina 500+"

22-12-2016

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, podczas konferencji z udziałem wojewody Ewy Leniart, podsumowano dotychczasową realizację programu Rodzina 500 plus oraz wręczono listy gratulacyjne wyróżniającym się pracownikom pomocy społecznej. Gmina Baranów Sandomierski została wyróżniona za wzorową realizację programu "Rodzina 500+".  Podczas pierwszej części spotkania wręczono  podziękowania przedstawicielom gmin za aktywny i profesjonalny udział w pracach związanych z wdrażaniem i realizacją programu Rodzina 500 plus na terenie województwa podkarpackiego. W spotkaniu uczestniczyła przedstawicielka Urzędu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, pani Teresa Pawełek, odpowiedzialna w naszej gminie za realizację tego programu. Pani Teresa otrzymała z rąk Pani Wojewody list gratulacyjny. W naszej Gminie z programu Rodzina 500+ skorzystało w roku 2016 926 rodzin. Pomoc ta objęła ponad 1350 dzieci. Pierwsze wypłaty rozpoczęły się już w kwietniu i są dokonywane na bieżąco. Z tego tytułu  w 2016 roku wypłacono ponad 6 mln. złotych.

W konferencji uczestniczyły także rodziny korzystające z rządowego wsparcia. Najmłodsi uczestnicy przygotowali laurki oraz listy, które trafią do premier Beaty Szydło. Wojewoda Ewa Leniart przekazała dzieciom świąteczne upominki.

Podsumowując program Rodzina 500 plus, wojewoda podkreśliła, że jego dotychczasowa realizacja w regionie przebiegała sprawnie. Do chwili obecnej wsparcie w formie świadczenia wychowawczego otrzymało ponad 150 tys. rodzin. Do świadczenia uprawnionych jest ponad 238 tys. dzieci. Miesięczna wysokość wydatków z budżetu państwa na wypłaty w ramach programu 500 plus kształtuje się na poziomie 122 mln zł, natomiast łączna kwota wydatków od kwietnia do końca listopada br. wyniosła 946 mln zł.

Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej PUW Małgorzata Dankowska przedstawiła prezentację obrazującą m. in. działania podejmowane w celu sprawnego wdrożenia i udoskonalenia funkcjonowania programu. Zaznaczyła, że  każda z rodzin korzystających z programu otrzymała do tej  pory średnio 6, 4 tys. zł.

Źródło:  https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/konferencja-podsumowujaca-program-rodzina-500-plus/

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: Anna Smykla