Gminna Spółka Wodna w Baranowie Sandomierskim realizuje prace melioracyjne na terenie Gminy przewidziane w harmonogramie na 2016

08-08-2016

W dniu 04.08.2016 r. Komisja w składzie przedstawicieli z Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Tarnobrzegu, Urzędu Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim  jak również Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Baranowie Sandomierskim dokonała wizji terenowej mającej na celu zbadania zakresu i jakości wykonanych robót na urządzeniach melioracji szczegółowej.

Przedmiotem odbioru były roboty dotyczące bieżącej konserwacji rowu Łuczek i rowu Kaczówka,  których trasa biegnie przez tereny sołectwa Dąbrowica i Wola Baranowska. Zakres robót obejmował wykonanie robót dotyczących koszenia skarp i likwidacji roślin korzeniących się w dnie rowów przy pomocy sprzętu mechanicznego. Na rowie Łuczek wykonano konserwację na długości ogółem 4255 mb tj. na odcinku od drogi powiatowej na Grochowiakach do torów LHS, a na rowie Kaczówka od drogi powiatowej przy przedszkolu w Dąbrowicy za drogę ul. Średniówka w stronę sołectwa Skopanie.
Wartość wykonanych robót na rowie Łuczek zamknęła się kwotą 21 291,46 zł brutto z dofinansowaniem ze Starostwa Powiatowego w kwocie 15 000,00 zł pozostałą kwotę przeznaczono ze składek członkowskich GSW i dotacji od Wojewody Podkarpackiego.
Roboty wykonane na rowie Kaczówka dotyczyły takiej samej technologii, które zostały wykonane na odcinku 4300 mb i zamknęły się kwotą brutto 21 938,09 zł z finansowaniem w formie  dotacji od Marszałka Województwa w kwocie 8 100 zł pozostała kwota ze składek członkowskich i częściowo od Wojewody Podkarpackiego. Prace odebrano bez zastrzeżeń, a wykonawcą robót był Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Tarnobrzegu.

Przypomnijmy:
Na Walnym Zgromadzeniu Delegatów Gminnej Spółki Wodnej ustalono wysokość składki członkowskiej z 1  ha. która od 2016r wynosić  35 zł / ha, min. 10 zł ( do tej pory 33zł/ha min 10zł).
Na rok 2016 przewidziano wykonanie konserwacji bieżącej 69km rowów i 38 km konserwacji gruntownej z odmuleniem oraz odbudowę 14 szt. przepustów. Szacuje się, że na wykonanie tych prac potrzebnych będzie 607 226,29zł. Środki te pochodzić mają min.  z dotacji z Urzędu Marszałkowskiego  (14 000zł), z Urzędu Wojewódzkiego (12 900 zł) ze Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu (15 000 zł), z Gminy Baranów Sandomierski (15 000 zł) oraz ze składek od członków Spółki.
Na terenie Gminy Baranów Sandomierski jest 2742,0 ha gruntów zmeliorowanych z czego 1929,48 ha objętych opłatami oraz 155,8 km rowów ujętych w ewidencji GZW i 17,158 km rowów ujętych w konserwacji GSW.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: