Gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

16-04-2018

W eliminacjach miejsko-gminnych XLI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Baranów Sandomierski. Do eliminacji przystąpiło w sumie 22 uczniów- 9 w grupie I (klasy I-VI szkół podstawowych) oraz 13 w grupie II (klasy VII szkół podstawowych oraz II i III szkół gimnazjalnych).

Uczniowie mieli do rozwiązania testy z pytaniami z różnych dziedzin pożarnictwa m.in. z przepisów prawnych związanych z ochroną przeciwpożarową, wyposażenia straży pożarnej, taktyki działań ratowniczo-gaśniczych, ratownictwa chemiczno – ekologicznego, medycznego oraz historii straży pożarnej. Finał turnieju to odpowiedź ustna przed jury na wylosowane pytania dla trzech najlepszych uczniów z każdej grupy po części pisemnej. Ta rozgrywka wyłoniła zwycięzców konkursu.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim Jacek Hynowski wraz z Burmistrzem Markiem Mazurem. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie: mł. bryg. Bogusław Opala, st. kpt. Artur Kowalewski oraz kmdt. Miejsko-Gminnego ZOSP RP Józef Bereski.

Lauretami konkursu, którzy jednocześnie zapewnili sobie udział w kolejnej fazie, tym razem na szczeblu powiatowym byli:

I grupa wiekowa:

1 miejsce- Wiktoria Rączka z Zespółu Szkół w Woli Baranowskiej

2 miejsce- Ilona Garboś z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Dąbrowicy

3 miejsce- Oliwia Obara z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Dąbrowicy

II grupa wiekowa:

1 miejsce- Anastazja Babula z Zespołu Szkół w Woli Baranowskiej

2 miejsce- Dominika Kosior z Zespołu Szkół w Woli Baranowskiej

3 miejsce- Wiktor Surowiec z Zespołu Szkół w Skopaniu

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia w dalszej fazie konkursu.

Po zakończonych zmaganiach w ramach podziękowania za 30 lat, pracy i zaangażowania w przygotowania i organizację Turnieju Wiedzy Pożarniczej, mł. bryg. Bogusław Opala, został uhonorowany pamiątkową złotą tablicą, przez Zarząd Oddziału Miejsko- Gminnego ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-04-16