GMINNE OBCHODY 75 ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ KATYŃ ostrzeżenie, przestroga i nakaz pamięci

13-04-2015

GMINNE OBCHODY 75 ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ  KATYŃ ostrzeżenie, przestroga i nakaz pamięci
10 kwietnia 2015 r. (piątek) o godz. 17.00 w Kościele Parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Skopaniu, przy udziale pocztów sztandarowych, rozpoczną się gminne obchody  upamiętniające 75. rocznicę Zbrodni Katyńskiej.
Patronat honorowy nad uroczystością objął Marek Mazur – Burmistrz Miasta i Gminy  Baranowa Sandomierskiego.
Program:
    Msza święta w Kościele Parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Skopaniu
    w intencji Ofiar zamordowanych w Katyniu, wszystkich Ofiar komunizmu
     i w intencji ojczyzny.
Uroczystość patriotyczna i apel poległych przy Dębie Pamięci pomnika Romana Griesswalda  w parku osiedlowym.
Pamiętajmy o obowiązku każdego Polaka, kultywowania pamięci  o tragicznych kartach historii Ojczyzny!

„W czyje sumienie wpisano te groby

Czyje usta zakneblowano milczeniem

Czyją pamięć zalano wapnem

Mordercy w słońcu niewinni