Gminny Dzień Dziecka

19-06-2017

Organizatorem imprezy był Burmistrz Miasta i Gminy Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur oraz Zespół Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki uczniów szkół podstawowych, którzy wzięli udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Baranowa Sandomierskiego. Rywalizacja przebiegała bez zakłóceń, w miłej, sportowej atmosferze. Wszystkie drużyny oraz opiekunowie mogli skorzystać z darmowej kiełbaski i napoju. Bardzo licznie zgromadzona publiczność dzielnie kibicowała młodym piłkarzom.  W wyniku przeprowadzonych rozgrywek miejsce pierwsze zajęła drużyna z Baranowa Sandomierskiego, drugie miejsce zdobyło Skopanie, trzecie Dąbrowica, a czwarte Wola Baranowska. Po zakończeniu i podsumowaniu turnieju Burmistrz Miasta i Gminy Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur wręczył drużynom pamiątkowe dyplomy, puchary, i medale. W godzinach od 16.00  do 18.00  przyszedł czas na udział uczniów wraz z rodzicami w zabawach ruchowych i konkursach na świeżym powietrzu. Dzieci i ich opiekunowie mogli sprawdzić się w wielu konkurencjach sportowych, tanecznych czy zręcznościowych. Dobra zabawa poprowadzona przez sympatycznego wodzireja, wyśmienity humor, ruch na świeżym powietrzu oraz towarzystwo rodziny i przyjaciół  - to gwarancja świetnego samopoczucia wszystkich uczestników tegorocznych gminnych obchodów Dnia Dziecka. Ogromną atrakcją dla najmłodszych była możliwość bezpłatnego korzystania z nadmuchiwanej zjeżdżalni.  Pomimo upływu godzin, ciągle znajdowali się głodni wrażeń amatorzy ekstremalnych doznań, do których można było zaliczyć naprzykład wiraże na placu targowym samochodem gaśniczym jednostki OSP w Baranowie Sandomierskim. Z wielkim entuzjamem dzieci korzystały z przejażdzek motocylkami grupy "Pinokia" oraz dumnie pozowały do zdjęć w umundurowaniu szturmowym Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.  Wszyscy chętni mogli również wziąć udział w zawodach kajakarskich, rozegranych na zbiorniku wodnym obok stadionu lekkoatletycznego pod czujnym okiem ratowników OSP z Dymitrowa Małego i WOPR z Baranowa Sandomierskiego.  Zawody kajakarskie zostały zorganizowane przez nieformalną grupę "Przyjaciele z nad Wisły", która w ramach projektu działaj lokalnie 2017, udostępniła kajaki wraz z wyposażeniem.

Organizatorzy dziękują za otrzymane wsparcie od Ochotniczej straży Pożarnej z Baranowa oraz Skopania i Dymitrowa, grupie motorowej „Pinokio” oraz Gminnemu Zakładowi Użyteczności Publicznej i Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

K. Stawiarski

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska