Grant dla jednostek OSP

03-10-2018

PKN ORLEN przeznaczył na wsparcie straży pożarnych w Polsce blisko 4 miliony złotych, aż ponad 2 miliony złotych do 360 jednostek ochotniczych i państwowych jednostek w ramach „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych”.

- Budujecie formację pełną odwagi, patriotyzmu, ale też taką, która wychowuje, a to ogromna praca. Dziękuję wszystkim druhom i druhnom w całej Polsce, ogromnym patriotom, którzy działają na rzecz lokalnej ojczyzny. Chylę czoła przed Waszym wielkim bohaterstwem i dziękuję wam za waszą pracę. - Traktujemy OSP jako wielką część społeczeństwa obywatelskiego, społeczeństwa patriotycznego, które wzmacnia całe nasze państwo. OSP to Ogromna Siła Polski – podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas podsumowania „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych” oraz uroczystego wręczenia symbolicznych czeków, które odbyło się w Centrum Kongresowym TARGÓW KIELCE.

Na gali byli też wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Gościem był również m.in. prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Łącznie w ramach „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych”, w ciągu 18 lat strażacy otrzymali z PKN ORLEN aż 12 milionów złotych wsparcia. Pieniądze te zainwestowano między innymi w sprzęt przeciwpożarowy, ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego, sprzęt ratownictwa drogowego i technicznego, ratownictwa medycznego, ratownictwa chemicznego, ekologicznego oraz wysokościowego.

Zarządy jednostek serdecznie dziękują Burmistrzowi, Komendantowi Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim Druhowi Józefowi Bereski oraz Jednostce OSP Wola Baranowska za zapewnienie transportu na Galę.

JM

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki