Harmonogram czasu świecenia oświetlenia ulicznego

03-01-2020

Jak co roku ustalany jest harmonogram czasów świecenia oświetlenia ulicznego znajdującego się na terenie Gminy Baranów Sandomierski. Na terenie Gminy znajduje się 1364 opraw drogowych oraz 482 opraw oświetlenia parkowego.

Przypominamy, że oświetleniem ulicznym zajmują się dwa podmioty tj.

-oświetlenie uliczne drogowe konserwuje Rejon Energetyczny Mielec

-oświetlenie typu parkowego konserwuje Gminny Zakład Użyteczności Publicznej w Baranowie Sandomierskim.

Gmina Baranów Sandomierski wydatkuje na konserwację ulicznego oświetlenia ze swojego budżetu  dużą kwotę pieniędzy, bo ok. 15 tys zł. Wydatki zostają ponoszone bez względu na przeprowadzone konserwacje. W przypadku zaistnienia jakichkolwiek problemów oświetleniowych prosimy mieszkańców o sukcesywne zgłaszanie awarii do Przewodniczących Osiedli i Sołtysów poszczególnych sołectw lub telefonicznie pod numerem tel. 17 749 48 21.       Awarie oświetlenia typu parkowego należy zgłaszać do Gminnego Zakładu Użyteczności Publicznej w Baranowie Sandomierskim pod numerem tel. 15 811 80 79.

Aby optymalnie dostosować oświetlenie uliczne do zmieniającej się pory roku, oświetlenie jest zmieniane co dekadę.

W ramach konserwacji oświetlenia ulicznego, Zakład Energetyki, sukcesywnie wymienia oprawy oświetleniowe będące w złym stanie technicznym na nowe lampy typu LED. Jednocześnie Gmina stara się rok rocznie modernizować infrastrukturę oświetleniową, aby poprawić bezpieczeństwo swoich mieszkańców.

Poniżej przedstawiamy harmonogram czasu oświetlenia na rok 2020

Osoba publikująca: Jakub Marek