„Hortiterapia i nie tylko – zbawienny wpływ kwiatów na zdrowie seniora”

12-11-2020

Członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Baranowie Sandomierskim w ramach projektu pn.: „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2020” od czerwca poznawali świat kwiatów, ich rolę w życiu codziennym człowieka oraz sens obcowania z nimi. W ramach inicjatywy seniorzy uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, kosmetycznych, z florystyki, wyjazdowych zajęciach w ogrodzie na Rozstajach w Młodzawach Małych, w wykładzie  przybliżającym znaczenie hortiterapii w życiu człowieka i wpływu roślin na zdrowie, układali mandale (mozaiki z żywych kwiatów). Pod koniec października podczas spotkania online podsumowali swoje dokonania. Wszyscy po raz pierwszy z powodu pandemii i ograniczeń sanitarnych spotkali się nie osobiście, lecz za pośrednictwem Internetu. Tematem przewodnim spotkania były motywy kwiatowe w wierszach, piosenkach i garderobie seniora. Dzięki uczestnictwu w inicjatywie studenci UTW BS będą wiedzieć, że  kwiaty to nie tylko piękny widok i przyjemny zapach, ale również lekarstwo dla zdrowia fizycznego i duchowego. Hortiterapia może uzdrowić, dodać energii, poprawić humor, pomóc w depresji i oczyścić powietrze ze szkodliwych substancji.

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur