I rocznica istnienia chóru w Woli Baranowskiej

23-11-2015

Grupa nieformalna „Cztery Głosy” w Woli Baranowskiej 22 listopada obchodziła - śpiewająco oczywiście-pierwszą rocznicę istnienia!

Wszystko zaczęło się od pomysłu księdza Profesora Jana Chwałka, który w dniu 09.11.2014 r. podczas obchodów Święta Niepodległości w Domu Ludowym w Woli Baranowskiej zabrał głos i stwierdził,  że tak duża parafia na pewno obfituje w talenty wokalne, czego przykładem był występ młodzieży. Zachęceni przez Dostojnego i Zasłużonego Muzykologa i pod kierunkiem pani dyrygent Agaty Nino – Chwałek starsi i młodsi mieszkańcy Woli Baranowskiej rozpoczęli próby. Pierwszy występ miał miejsce w kościele w Woli Baranowskiej już w czasie Pasterki 2014 r.

Regularne próby, odbywające się dzięki uprzejmości Dyrekcji w budynku szkoły, pozwalały na poszerzanie repertuaru i kolejne występy, zarówno w kościele parafialnym, jak i sąsiednich (np. Zachwiejowie i Padwi Narodowej). Ostatnio chór uświetnił gminne obchody Święta Niepodległości w Baranowie Sandomierskim.

22 listopada 2015 r. z okazji obchodów dnia patronki muzyki kościelnej – św. Cecylii, odbyła się uroczysta msza św. w I rocznicę działalności chóru, w której licznie uczestniczyli parafianie oraz zaproszeni goście, między innymi pan Marek Mazur, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski oraz jego zastępca, pan Marek Barszcz.

Po uroczystej koncelebrze prezes chóru Marek Dźwięga złożył podziękowania wszystkim, a szczególnie księdzu profesorowi Janowi Chwałkowi i pani dyrygent Agacie Nino-Chwałek. Zaznaczył, że do obecnego kształtu chóru i jego prezencji przyczynili się sponsorzy indywidualni oraz Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Zakup strojów dla chórzystów dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Fundusz Lokalny SMK w Zbydniowie.

Grupa nieformalna  „Cztery Głosy” – którą tworzą członkowie chóru realizuje projekt pt. ”Jeśli umiesz mówić, to potrafisz śpiewać, uwierz w siebie.”

Z okazji I rocznicy działalności grupy nieformalnej "Cztery głosy" w Woli Baranowskiej życzymy dalszej owocnej i twórczej pracy. By w następnych latach grupa zdobywała kolejne sukcesy w dzialałności artystycznej i spotykała sie z niegasnącym, entuzjastycznym odbiorem publiczności.

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: Anna Smykla