Inauguracja Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

19-01-2018

W tym roku przypada wyjątkowa, jubileuszowa- 100 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, powołał do życia ,,Komitet Obchodów w Gminie Baranów Sandomierski Jubileuszu 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości", którego głównym zadaniem będzie organizacja i koordynacja Gminnych uroczystości związanych z 100- Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Inauguracja rozpoczynającą Obchody odbędzie się w dniu 20.01.2018 r. (tj. sobota) o godz. 15:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślęzakach. Na to wydarzenie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Baranów Sandomierski, Burmistrz wraz z Dyrektorem w/w Placówki oświatowej.

Warto nadmienić, że równocześnie z inauguracją Obchodów Odzyskania przez Polskę Niepodległości, na naszej stronie internetowej, rozpoczynamy cykl artykułów, zawierających nawiązanie do wydarzeń, które pod względem historycznym miały wpływ na obecną sytuację wolnej Polski- tworzyły jej tożsamość oraz narodową dumę. Od stycznia do dnia 11 listopada br., w każdym miesiącu publikowane będą artykuły, mające na celu przypomnienie, rozpowszechnianie i pielęgnowanie w naszej pamięci tych istotnych dla Polski zdarzeń. Kalendarium wydarzeń nie skupi się tylko na 123 latach zaborów, lecz będzie również wykraczać poza te ramy czasowe aby upamiętnić wszystkie ważne wydarzenia mające zasadniczy wpływ na historię Polski.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-01-19