Indie w obiektywie Bogdana Myśliwca – wystawa w MGOK-u

10-12-2019

W MGOK-u można oglądać fascynującą wystawę fotografii z podróży tarnobrzeskiego fotografa i dokumentalisty Bogdana Myśliwca. Ekspozycja została otwarta w czwartek 5 grudnia i połączono ją z pokazem slajdów.

Wystawa tematycznie obejmuje 3 dziedziny: miasto Waranasi – życie codzienne jego mieszkańców oraz reportaże z dwóch wielkich indyjskich uroczystości: Święta Holi (znanego już także w Polsce) oraz Festiwalu Kodunggallur Bharani.

Autor odwiedził ten fascynujący, egzotyczny kraj dwukrotnie razem z uczestnikami wyprawy organizowanej przez Stowarzyszenie Pakuj Plecak, zajmujące się realizacją wyjazdów fotograficznym w odległe regiony świata. Uzbrojony w obiektyw fotograficzny śledził życie codzienne mieszkańców, ich zwyczaje, uczestniczył w świętach. Efektem tych obserwacji były tysiące zdjęć dokumentujących jego podróże po hinduskim świecie. Wystawa, którą będzie można oglądać w MGOK-u w Baranowie Sandomierskim jest częścią tej obszernej kolekcji. Podczas pokazu slajdów można było obejrzeć więcej fotografii, do tego autor opowiadał o zwyczajach, wierzeniach, miejscach, które odwiedził i o ludziach, których poznał. Uczestnicy spotkania zafascynowani byli zwłaszcza obrzędami pogrzebowymi oraz warunkami życia na indyjskiej wsi.

Wystawę „Mistyczne Indie” można oglądać w galerii emgok do końca stycznia.

rd

Osoba publikująca: Patrycja Dyląg