INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY BARANÓW SANDOMIERSKI

13-03-2020

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce w dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
W czasie spotkania omówiono kwestię zagrożeń i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Omówiono m.in. zaopatrzenie wszystkich jednostek gminnych w niezbędną ilość środków dezynfekujących oraz  sposób informowania społeczności  o zasadach właściwej higieny osobistej jak również maksymalnego ograniczenia przemieszczania się osób.  Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski zaapelował o zwrócenie uwagi na osoby starsze, aby otoczyć je szczególną opieką.

Osoby które, wróciły z regionów gdzie występuje koronawirus  i miały  objawy choroby lub miały kontakt z osobami zakażonymi, zobowiązane są powiadomić o tym fakcie telefonicznie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną  tel. 509 824 032 lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego Szpitala w Mielcu tel. 17 78 00 390.

Apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się  do rekomendacji służb sanitarnych i medycznych.

Informujemy, że na terenie Gminy Baranów Sandomierski na chwilę obecną nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem.

Osoba publikująca: Ewelina Biała
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz